Pēdustāsti.lv

RasenesPirms pāris gadiem avīzē Sestdiena lasīju ceļojuma apakstu – pāris latvieši bija aizbraukuši uz kādu eksotisku zemi un tur redzējuši kukaiņēdāju augu, tas ar prieku ticis fotografēts un vēlāk pat rotāja avīzes lapu. Lasot rakstu, smīkņāju, jo bildē redzama apaļapu rasene – tiesa kas tiesa, kukaiņēdājs augs, taču sastopams purvos tepat pie mums Latvijā. Tad nu gan eksotiku redzējuši, es to redzu katru reizi ogās ejot…

Lasīto ceļojuma aprakstu atceros katru reizi, kad no jauna ieraugu šo augu, un tas man lika aizdomāties. Eksotikas alkās braucam uz tuksnešiem, lidojam pār okeāniem un tad priecājamies par sugām, ko var redzēt pat neizejot no Rīgas.

Nereti dzirdēts – Latvijā ir neinteresanta daba. Drīzāk gan Latvijā ir neredzīgi un emocionāli pārsātināti cilvēki. Daba pie mums ir pietiekoši interesanta, tik ne visi to māk ieraudzīt. Arī pie mums brīvā dabā dzīvo skorpioni, tāpat arī žņaudzējčūska sastopama mūsu purvu un mežu malās, kukaiņēdājaugi – protams, pie mums tie dzīvo – gan sauszemē, ķerot mušas un skudras, gan ūdenī, pārtiekot no bezmugurkaulniekiem un pat zivju mazuļiem. Ziemeļu eksotika roņi – nesen viens bija izpeldējis cauri visai galvaspilsētai un apmeties netālu no Rīgas HES. Visi mūsu putni ir pelēki un neinteresanti, tiešām? Arī oranži zilais zivju dzenītis, dzeltenā vālodze, ar krāšņo galvas rotu rotātais pupuķis, košais bišu dzenis, kurš kāzu rituālā noķer biti, nokož tai galvu un pasniedz savai iecerētajai – tiešām pelēki un neinteresanti?

Par laimi daba mūs joprojām ir spējīga iepriecināt ar tās skaistumu un raksturu, vienīgais, kas ir jāmāk mums – to ieraudzīt. Lai mācības un ceļojums Latvijas dabā būtu patīkamāks, mājaslapā Pēdustāsti.lv dalāmies ar savu pieredzi ieraudzīt un attēliem no pašu redzētā. Izveidotajā sadaļā Lauka piezīmes var lasīt mūsu pieredzi dzīvnieku meklējumos, sadaļā Raksti atrodama informācija gan par nepieciešamo inventāru, gan padomi tā izmantošanā. Bilžu sadaļā lēnām krājas attēli ar pie mums sastopamajām dzīvnieku sugām.

Iet dabā nenozīmē tikai nokāpt no asfalta un ieiet mežā, iet dabā nozīmē to saprast un izmantot jēgpilni, tādēļ organizējam informatīvas ekspedīcijas dabā, skatot dažādus biotopus, tajos sastopamos putnus un dzīvniekus. Cilvēkiem, kuriem interesē vairāk, piedāvājam ekspedīcijas ar iespēju izbaudīt nakti mežā, apgūt izdzīvošanas pamatus un drošības pasākumus.

Bookmark the permalink.